March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : دوشنبه, 13 جولای 2020
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شاهین دژ

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شاهین دژ گفت: عفاف و حجاب محدود به زنان و دختران نیست بلکه موضوع کلان اجتماعی و بحثی فراجنسیتی است.

حجت الاسلام حیدر کوثری در گفت و گو با خبر نگار شاهین پیام ضمن گرامیداشت هفته عفاف و حجاب گفت: سبک زندگی یکی از مهمترین مسائلی است که در همه جوامع دنیا به عنوان عامل رشد و تحول جامعه مطرح است. بر همین اساس، تعیین شاخص ها و الگوهای سبک زندگی برای همه انسان ها از جمله مواردی است که نیاز به بحث و بررسی های لازم دارد و فرد بایست شناخت کامل از فلسفه وجودی خود داشته باشد و با توجه به این که کشور ما یک کشور اسلامی است بایست تمامی افکار و حرکات ما مطابق با اصول اسلامی بوده و سبک زندگی اسلامی را در زندگی خود ترویج دهیم.
وی با تاکید بر اینکه آنچه از دعوت انبیا و اولیای خداوند و تعالیم الهی برای ما روشن شده چارچوب های سبک زندگی سالم و تعیین الگوهای برتر است، یادآور شد: تعیین الگوهای برتر از مباحث مهم عرصه های فرهنگی، هنری و دینی است و خرد و دانش بشر امروز، به این سمت و سو می رود که ما باید بهترین سبک زندگی و بهترین الگوها را پیدا کنیم که همانا سبک زندگی اسلامی یکی از برترین سبک های حال حاضر است.
حجت الاسلام کوثری تصریح کرد: قرآن کریم بر مبنای خلقت بشر، اصولی را پیشنهاد داده و حکم کرده که در صورت رعایت این نکات، کرامت و حقوق انسان ها حفظ می شود. یکی از این موارد، تعیین حد روابط میان زنان و مردان و مناسبات اجتماعی آنان است آنجا که می فرماید شما را از مرد و زن آفریدیم و بدانید کرامت و برتری شما فقط به تقوا است و تقوا یعنی در روابط فردی و اجتماعی، پروای خداوند را داشته باشید و اصول و قوانینی که خداوند فرموده را تبعیت کنید تا رستگار شوید و دچار رنج ها، سختی ها و بردگی نشوید.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شاهین دژ با تاکید بر اینکه عفاف و حجاب را محدود به زنان و دختران نکنیم بلکه موضوع کلان اجتماعی و بحثی فراجنسیتی است که قرآن کریم هم مردان را در این مورد خطاب قرار داده است، تصریح کرد: موضوع عفاف و حجاب را زنانه نکنیم و طوری تلقی نکنیم که انگار فقط زنان مخاطب آن هستند. عفاف و حجاب متعلق به همه است و مردان نیز موظف به رعایت حجاب هستند و بحث کنترل و محدودیت و محدود سازی نیست بلکه بحث سبک زندگی خوب و سالم است.

 

انتهای پیام /


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =

آخرین اخبار

تبلیغات