March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : یکشنبه, 12 جولای 2020
امام جمعه شاهین دژ:

امام جمعه شاهین دژ گفت : فرهنگ حجاب را اگر بخواهیم در جامعه اسلامی نهادینه سازی نماییم ابتدا می بایست از ادارات کشور این امر تحقق پیدا کند.

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در گفت‌وگو با خبرنگار شاهین پیام ضمن تبریک فرارسیدن هفته عفاف و حجاب گفت حجاب یکی از مُسلّمات دین ماست و آیات و روایات زیادی در مورد حجاب داریم ، از جمله خداوند متعال در سوره احزاب آیه ۵۹ به پیامبر دستور می دهد به زنان و دختران و زنان مؤمن بگو پوشش‌های خود را بر خود فروتر گیرند.

وی افزود : اولاً رعایت حجاب بحث شخصی نیست بلکه مسئله ای کاملا اجتماعی است و هرگز فرد نمی تواند مسئله حجاب را به عنوان یک مسئله شخصی تلقی کند چراکه با عدم رعایت حجاب آثار مخرب آن ، کل جامعه را در بر خواهد گرفت و آرامش روحی و روانی جامعه را خدشه دار خواهد کرد ، برای مثال اگر جوانی که در اوج جوانی است ، خواسته یا ناخواسته به فردی بد حجاب یا بی حجابی نگاه کرد و دچار گناه شد ، تاوان این گناه را فرد بی حجاب خواهد داد.

امام جمعه شاهین دژ افزود : بی‌حجابی ریشه ی بسیاری از طلاق‌ها در خانواده‌هاست ، چراکه وقتی مرد خانواده در بیرون از خانه زنان بدحجاب را می بیند موجب می‌شود که از خانواده خود دلسرد شود و کم کم شعله های نفرت در درون وی روشن خواهد شد .

این استاد حوزه های علمیه اذعان کرد : حجاب مخصوص زنان نیست بلکه مرد نیز باید عفت نگاه داشته باشد و در پوشش خود دقت نموده و بهترین البسه را برای خود انتخاب نماید و رنگ مردانگی را در سیرت و صورت خود نگاه دارد.

وی تصریح کرد : فرهنگ حجاب را اگر بخواهیم در جامعه اسلامی نهادینه سازی نماییم ابتدا می بایست از ادارات کشور این امر تحقق پیدا کند و بنده به عنوان مسئول امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بار‌ها از طرز پوشش برخی از بانوان کارمند در برخی از ادارات گله مند شده ام و در جلسات اخلاق هم صریحاً به این موضوع اشاره کرده ام اما در برخی از ادارات بعضی از بانوان شاغل ، به این امر توجه نکرده اند و این خلاف قانون نظام اسلامی است و بایست ریشه یابی شود.

انتهای پیام/


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

آخرین اخبار

تبلیغات