March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : سه‌شنبه, 21 آوریل 2020

فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی در سفری یکروزه به شهرستان شاهین دژ ضمن شرکت در جلسه ستاد مبارزه با کرونای شهرستان دو طرح محرومیت زدایی را افتتاح و از طرح های خدمات رسان نیز بازدید کرد.

صبح امروز سردار حبیب شهسواری فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی در رأس هیئتی وارد شاهین دژ شد و با حضور در جلسه ستاد مبارزه با کرونا ویروس شهرستان شاهین دژ که با حضور فرماندار و مسئولین شهرستانی در اتاق جلسات فرمانداری تشکیل شد حضور یافت.

در این جلسه ابتدا سیاوش جبارزاده مدیر شبکه بهداشت و درمان گزارشی کامل از زمان شناسایی اولین بیمار مبتلا به کرونا ویروس در سطح شهرستان شاهین دژ و میزان آمار کل مبتلایان تا امروز و همچنین اقدامات صورت گرفته در راستای مبارزه با این ویروس منحوس که با همکاری ستاد مبارزه با کرونا ویروس و استفاده از ظرفیت بسیج انجام گرفته بود را ارائه داد.

 

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ نیز ضمن عرض خیر مقدم به فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی و تبریک سالروز تشکیل نهاد مقدس سپاه به تلاش های صورت گرفته در سطح کشور در راستای مبارزه با ویروس منحوس کرونا اشاره کرد و گفت : الحمدالله با تلاشهای شبانه روزی تمام جبهه های خدمات رسان در کشور توانستیم با این ویروس مبارزه و آن را تقریبا کنترل کنیم و با مدد الهی به این مهم رسیدیم. اما در کشورهای پیشرفته و به اصطلاح متمدن میبینیم که در کنترل این بیماری درمانده اند.

وی همچنین به تلاشهای فرماندار،فرمانده سپاه ،مدیر شبکه بهداشت و درمان و سایر دست اندرکاران شهرستان که در راستای مبارزه با این بیماری که شبانه روزی پای کار آمدند تا بتوانیم شیوع این ویروس منحوس را تحت کنترل درآوریم تقدیر کرد.

ایوب آذین پور فرماندار شاهین دژ ضمن خیر مقدم به فرمانده سپاه شهدا آذربایجان غربی و تبریک مناسبت سالروز تاسیس سپاه پاسداران نهادی که برخواسته از دل امام خمینی (ره) بود و نهادی پایه گذاری کردند که تبلور و تجلی این شخصیت بزرگوار بود به اهم اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت : بحث کرونا یک ازمایش بزرگ الهی بود که قدرت لایزال پروردگار را برای بشر نمایان ساخت .

وی ادامه داد در شهرستان شاهین دژ باتوجه به اینکه تهدادی از همشهریان و با توجه به ضعف وجود منابع اشتغال در سطح شهرستان بسیاری از شهروندان در سایر شهرستانهای اطراف تهران مشغول به کسب درآمد هستند به این دلیل و تردد انان به شهر بخصوص در ایام پایانی سال منجر شد تا این ویروس بیشتر در شاهین دژ خودنمایی کرده و از طرفی با توجه به عاطفی بودن روحیه اهالی شهرستان ، مجالس ترحیم بصورت رسمی برگزار و از دورترین نقاط کشور برای شرکت در این مراسمات حضور پیدا میکردد که دومین عامل شیوع بیشتر این ویروس در شهرستان بود.

فرماندار شاهین دژ تصریح کرد : در تحلیل ها بایست واقعیت فرهنگی را بپذیریم و مدیریت کرونا یک بحث بهداشتی و فرهنگی بود و الودگی در تاریخ هفتم اسفند رقم خورد و عدم باور عده ای در اوایل شیوع این ویروس از جمله سایر شاخصه های بالارفتن امار بود و از طرفی خیرین ما هم در قواره وسع مالی خود کمک های خود را نثار کردند و نسبت به سایر شهرستان ها در وضعیت پایین تری از لحاظ دریافت کمک های خیرین در سطح استان بودیم و با تمام کاستی ها توانستیم با ظرفیتهای بومی شهرستان علی الخصوص شبکه بهداشت و سپاه شاهین دژ نقاهتگاه را ترتیب اثر داده و با تمام توان در بحث ضدعفونی شهرستان و استفاده از ظرفیت بسیجیان و شهرداری های سه گانه و کمک های خودجوش مردمی حرکتی عظیم را انجام دهیم.

سردار حبیب شهسواری در جلسه شورای مبارزه با کرونا ویروس شهرستان شاهین‌دژ، اظهار داشت: تلاش‌گران و مدافعان سلامت برای بهبودی و سلامتی مردم از جان شیرین خود میگذرند و رهبر معظم انقلاب حق مطلب را با شهید خطاب کردن افرادی که جان خود را در این راه نثار کرده اند ادا فرمودند و همه متوجه شدند که دفاع از مملکت صِرف لباس رزم نیست و دفاع از سلامت جامعه نیز به مثابه دفاعی واقعی است.

وی، افزود: مدافعان سلامت حماسه بی نظیری را رقم زده و ضمن مبارزه با این ویروس، سلامت جامعه را با جان خود تضمین کردند.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجانغربی، با اشاره به سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، گفت: برای سپاه فرق ندارد که چه لباس رزم بپوشد و در میدان نبرد ازمردم و کشور دفاع کند و چه لباس کمک رسانی به تن کند و در به در به دنبال یافتن مستمندان جهت کمک رسانی و خدمت اقدام کند و این مصداق واقعی «سپاه، از مردم و برای مردم» است.

وی، تصریح کرد: امروز کشورهای به ظاهر پیشرفته گرفتار این ویروس هستند و با تمام قدرتی که از خود انعکاس میدهند همچنان درگیر این ویروس هستند و هنوز نتوانسته اند آن را کنترل نمایند اما با مدد الهی و ایثار مدافعان سلامت در کشور عزیزمان توانسته ایم از یک حالت جهشی به یک شیب ملایم برسیم.

سردار شهسوای، گفت: آذربایجان غربی توانست با تمام تلاش خود رتبه اول غربالگری را به خود اختصاص دهد و با هماهنگی های بعمل آمده با ستاد مبارزه با کرونا ویروس توانستیم گامهای موثری در راستای ضدعفونی برداریم تا جایی که ۵۶۰۰ نفر بسیجی را در راستای رزمایش دفاع بیولوژیکی بکار گرفتیم و ۷ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده را جهت از بین بردن ویروس مصرف کردیم.

وی، ادامه داد: با تشکیل بیمارستان صحرایی شهید عارفیان و نقاهتگاههای مجهز و همچنین کارگاههای تولید ماسک با ظرفیت ۵۹ هزار ماسک در روز در سطح استان به همراهی با دولت در زمینه مبارزه با کرونا برخاسته ایم.

فرمانده سپاه شهدای آذربایجانغربی، همچنین از راه اندازی و بکارگیری دستگاه تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۱۱۰ هزار ماسک در روز خبر داد و گفت: انشاءالله این دستگاه بزودی راه اندازی خواهد شد.

تصریح کرد: بایست به فکر افرادی باشیم که در دوران بحران کرونا معیشت انان دچار مشکل شده است و در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات در ماه رمضان سپاه اماده بکار شد و از طرفی دیگری وزارت کشور نیز ابلاغیه ای با همین موضوع و پویش کمک های معیشتی و همچنین از سوی ستاد اقام نماز جمعه کشور نیز قرارگاه مواسات به ائمه جمعه سراسر کشور صادر شد که با تعامل گسترده ای که با استانداری و نماینده ولی فقیه در استان داشتیم تصمیم گرفتیم تا با یک حرکت مهم و متحد “ستاد مشارکت مومنانه مردمی” را راه اندازی و انشاءالله در طول ماه مبارک رمضان بسته های معیشتی را با برچسب های لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب بین نیازمندان استان توزیع کنیم که روز چهارم اردیبهشت اولین مرحله بسته های معیشتی به میزان ۲۰۰ هزار بسته در سطح استان توزیع خواهد شد.

پس از اتمام جلسه شورای مبارزه با کرونا ویروس سردار شهسواری در معیت مسئولین شهرستانی یک باب ساختمان مددجویی که با مشارکت قرارگاه محرومیت زدایی سپاه احداث شده بود را افتتاح کرد.

گفتنی است تعداد کل ساختمانهای احداث شده در سطح شهرستان برای مددجویان ۳۲ باب ساختمان است.

در ادامه فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی یک باب خانه عالم که از محل اعتبارات قرارگاه محرومیت زدایی تامین شده بود را نیز در شهرکشاورز شاهین دژ افتتاح و مورد بهره برداری قرار داد.

وی همچنین از ساختمان در حال احداث و درمانگاه تخصصی شهید خسروزاده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ نیز بازدید به عمل آورد.

 

تصاویری از این سفر یکروزه

 

 

انتهای پیام /


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

آخرین اخبار

تبلیغات