March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : چهارشنبه, 15 آوریل 2020
رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی(ره) شاهین دژدرنشست خبری بااصحاب رسانه:

صبح امروز نشست خبری رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین دژ با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان در محل کار وی برگزار شد.

صبح امروز نشست خبری رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی (ره) شاهین دژ با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان در محل کار وی برگزار شد.

فرهاد حبیبی رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان شاهین دژ با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت : امروز فضای مجازی و استفاده از رسانه های جمعی جزء لاینفک نیازهای روزمره بشر است و از اهمیت بالایی برخوردار است تا جایی که رهبر معظم انقلاب اهمیت فضای مجازی را به اندازه اهمیت انقلاب برشمرده اند از این رو بهره گیری صحیح از این فضا یکی از مهمترین اولویتهاست تا بتوانیم خدمات نظام و انقلاب را از این طریق برای عموم جامعه روشن سازیم و کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان شاهین دژ نیز جهت انعکاس خدمات ارائه شده خود به قشر ضعیف جامعه بنا دارد تا از این ظرفیت عظیم با کمک خبرنگاران و اصحاب رسانه استفاده نماید.

وی تعداد خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان را ۳۷۳۶ خانوار با عنوان مددجوی عادی و موقت و تبصره ۴ ، اعلام کرد . جمعیتی حدود ۷۴۰۰ نفر که تقریبا ۸ درصد جمعیت شهرستان میباشد را تحت حمایت خود قرار داده است.

حبیبی با اشاره به افزایش ۵۷ درصدی افزایش اعتبارات اعطایی تسهیلات به مددجویان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ گفت : ۲۵۱ فقره تسهیلات اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر ۶۸ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال در سال ۹۸ به مددجویان اعطا شده است که در خصوص نحوه بهره گیری و مصرف این تسهیلات در راستای طرح های اشتغالزایی ۲۹۹۱ مورد نظارت و ۱۱۸۶ مورد نیز مشاوره تخصصی داشتیم.

این مقام مسئول به طرحهای جدید ایجاد شغل برای مددجویان در راستای توانمندسازی مددجویان نیز اشاره داشت و و گفت : یکی از طرح های خوداشتغالی که اشتغالی پایدار برای مددجویان ایجاد خواهد کرد و این طرح در سراسر کشور اجرایی خواهد شد، موضوع نصب و راه اندازی پنل های خورشیدی جهت تولید برق پاک است که با اعطای ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات که از این مبلغ ۷۰ میلیون ریال آن بصورت بلاعوض پرداخت خواهد شد پنل های خورشیدی در واحدهای مسکونی مددجویان توسط شرکتهای طرف قرارداد نصب خواهد شد و برق های تولیدی نیز جهت مصرف به شبکه توزیع برق انتقال داده خواهد شد.و سودآوری ان تا ۲۰سال از طرف دولت و شرکت های توزیعی نیرو تضمین شده است،انشالله در سال جاری با اقدامات اولیه واساسی کا انجام شده ،عملیاتی و اجرایی خواهد شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان شاهین دژ تصریح کرد: در سال ۹۸ برای مددجویان ۲۶۲ فقره تسهیلات بدون سود و کارمزد با اعتبار ۱۳ میلیارد و ۸۷۵میلیون ریال پرداخت شد و ۵۷۶ مورد نیز تسهیلات ۵۰ میلیون ریالی با کارمزد ۵ درصد با اعتبار ۷ میلیارد ریال به بانک مهر جهت دریافت معرفی و پرداخت شده است.

حبیبی راه اندازی شبکه های مردمی خیّر محور بنام مراکز نیکوکاری را یکی دیگر از اقدامات کمیته امداد جهت شناسایی خیزین و نیکو کاران و خدمات رسانی بهتر به نیازمندان عنوان کرد و افزود : استارت این طرح در سال ۹۲ زده شد و ۱۶ مرکز جهت راه اندازی و ارائه خدمت اماده شدند که این مراکز در دهستانها و شهرهای شاهین دژ،محمودآباد وکشاورز مشغول به فعالیت هستند که تعداد محدودی از این مراکز نیز در انتظار افتتاح و فعالیت جهت خدمات رسانی هستند.

وی تعداد ایتام و محسنین شهرستان شاهین دژ را ۳۷۴ نفر اعلام کرد و گفت: در سال گذشته تعداد حامیان به ۱۳۳۸ نفر رسید که نسبت به سال ۹۷ شاهد رشد ۷۶ درصدی افزایش تعداد حامیان بودیم که میزان کمک های نقدی و کالایی حامیان عزیز در سال ۹۸ به ۵ میلیارد و ۸۲۶ میلیون ریال رسید اما با این حال در شاهین دژ تعداد حامیان نسبت به سایر شهرستان ها از آمار کمی برخوردار است و از همشهریان عزیز انتظار داریم تا با حمایتهای خود خیر و سعادت دنیا و آخرت را از آنِ خود کنند.

وی اقدامات کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان شاهین دژ در زمینه ساخت و تعمیرات مسکن برای مددجویان را بینظیر توصیف کرد و گفت : در سال ۹۷ و ۹۸ با مشارکت سپاه شاهین دژ ۳۲ باب ساختمان در مناطق روستایی و کم برخوردار ساخته شده است که تعداد محدودی از این مساکن تا اوایل تابستان سالجاری تحویل خواهد شد و همچنین در سفری فتاح که رئیس سابق کمیته امداد امام خمینی ره کشور به شاهین دژ داشت، توانستیم اعتبار مورد نیاز ۴۵ باب مسکن مددجو را جذب که از این تعداد ۳۲ مورد در مناطق روستایی و ۱۳ واحد در شهر احداث و یا خریداری و تحویل گردید.

رئیس کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان شاهین دژ میزان کمک هزینه های پزشکی و بهداشتی را در سال ۹۸ را ۱۸۶۶ مورد با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد و ۱۷۷ میلیون ریال عنوان کرد و کمک هزینه جهیزیه به دختران و پسران را ۹۱ فقره با اعتبار ۲ میلیارد و ۶۱۵ میلیون ریال بصورت بلاعوض اعلام کرد.

حبیبی در اقدامات فرهنگی کمیته امداد در سال گذشته به اعزام ۴۷۰ نفر از مددجویان به اردوهای زیارتی و ۹۰ نفر دیگر به سفرهای تفریحی نیز اشاره کرد.

 

انتهای پیام/


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

آخرین اخبار

تبلیغات