March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : پنج‌شنبه, 12 مارس 2020
در راستای مبارزه با کرونا ویروس برگزار شد؛

ظهر امروز فرماندار شاهین دژ در راستای مبارزه با کرونا ویروس با خبرنگاران و فعالین فضای مجازی این شهرستان نشست خبری برگزار کرد.

ظهر امروز در راستای مبارزه با کرونا ویروس نشست خبری فرماندار با خبرنگاران و فعالین فضای مجازی در محل اتاق فرماندار شهرستان شاهین دژ برگزار شد.

طی این جلسه ایوب آذین پور اهم اقدامات انجام گرفته در راستای مبارزه با کرونا ویروس را به شرح ذیل اعلام کرد:

پستهای تست سلامت سرنشینان خودروهای غیربومی به شهرستان را به ۴ پست ارتقاء و در ستاد مبارزه با کرونا ویروس مقرر شد تا یک پست تست سلامت نیز در ورودی شهر کشاورز با حضور بسیجیان حوزه مقاومت،نیروی انتظامی بخش کشاورز،هلال احمر و شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ و نظارت بخشداری کشاورز برپا شود و تست سنجی های سلامت بصورت شبانه روزی و شیفت بندی انجام گیرد.

در سطح شهرستان از لحاظ بنزین و پخت و پز نان هیچ مشکلی نداریم و با تمام ظرفیت ها برنامه ریزی های لازم جهت تامین مازاد در این دو مقوله تمهیدات لازم انجام گرفته است.

پیش بینی های لازم برای زمان ضرورت و تکمیل شدن ظرفیت بیمارستان انجام گرفته و مکانی را برای ایجاد محل قرنطینه بیماران احتمالی در صورت افزایش تعیین نموده ایم.

تمام ظرفیتهای موجود را در کارگروههای مختلف و نتیجتا در ستاد مبارزه با کرونا را بکار گرفته ایم تا تمامی نواقصات و کمبودها احصاء و بهترین راهکارها را در راستای مبارزه با کرونا ویروس عملی سازی نمائیم.

نظر به رایزنی هایی که با استان انجام گرفته بزودی دومین محموله اقلام بهداشتی و ضدعفونی وارد شهرستان خواهد شد و در داروخانه ها توزیع خواهد شد و از مردم با فرهنگ شاهین دژ تقاضامندیم نظر به وفور این اقلام نکات بهداشتی عدم تجمع را رعایت و در زمانهای پیک شلوغی به داروخانه ها مراجعه نفرمایند.

شهرداری های سه گانه شهرستان را موظف به ضدعفونی سازی شبانه و مستمر نموده ایم و دهیاران نیز با استفاده از ظرفیتهای موجود در روستاها و کمک های مردمی سطح روستاهای خود را گندزدایی خواهند نمود.

از ظرفیتهای موجود در ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ با توجه به وجود درمانگاه تخصصی این ناحیه و بسییجیان سلحشور در راستای مبارزه با این ویروس ناشناخته بهره گرفته ایم.

برخی افراد مبتلا برای طی دوران نقاهت خود را در خانه قرنطینه نموده و از ظرفیتهای دهیاری،حوزه های مقاومت و پایگاههای سلامت برای رصد و کنترل این افراد بهره جسته ایم.

با همکاری هایی که صورت پذیرفت و همچنین مصوبات کشوری مراسم ترحیم و محافل را تعطیل و تا اطلاع ثانوی نماز جمعه و جماعات نیز تعطیل خواهند بود و مراسمات ملی چهارشنبه و پنجشنبه آخر سال و سرچشمه (سوباشی یا سرناو) تعطیل و نیروی انتظامی در این زمینه مکلف به نظارت بوده و در صورت عدم رعایت از سوی شهروندان نظر به حفظ سلامت عمومی جامعه ملزم به برخورد شده است.

طبق مصوبه ی ستاد مبارزه با کرونا تمامی اصناف بجز پروتئینی ها و تعمیرکاران همچنین آرایشگاههای زنانه و مردانه،آموزشگاههای رانندگی و… تعطیل نمودیم و در جایگاههای سوخت نیز تمهیدات لازم برای سوختگیری توسط اپراتور انجام و همچنین از ظرفیت بسیج برای ایجاد فرهنگسازی عمومی در راستای استفاده از دستکش هنگام بنزین زدن بهره جسته ایم.

ضدعفونی تاکسی های شهری و خودروهای آژانس نیز در دستور کار شهرداری ها و ناوگان حمل و نقل عمومی شهرستان قرار گرفت

در پایان آذین پور از عموم شهروندان عاجزانه تقاضا کرد تا ضمن رعایت بهداشت فردی و توجه به توصیه های بهداشتی از هرگونه ترددهای بی مورد در سطح شهر خودداری و کمپین #در_خانه_بمانیم را عملی ساخته تا بتوانیم با همیاری شما زنجیره انتقال را به صفر رسانده و این ویروس ناشناخته را شکست دهیم.

انتهای پیام/

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات