March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : پنج‌شنبه, 6 فوریه 2020

صبح امروزجانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ در رأس هیئتی از پرسنل این ناحیه با مادر شهید گرانقدر حسن وظیفه دیدار و از نزدیک جویای حال وی شد.

صبح امروز سرهنگ پاسدار جواد نجفیان جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ در رأس هیئتی از پرسنل این ناحیه با مادر شهید گرانقدر حسن وظیفه دیدار و از نزدیک جویای حال وی شد.

سرهنگ نجفیان امنیت پایدار امروز کشور را مدیون ایثارگری و جانفشانی های شهدای گرانقدر دانست و افزود : ادامه راه شهدا یکی از وظایف مهم آحاد جامعه است و تکریم مادران شهدا را که با تأسی از حضرت ام‌البنین (س) فرزندان خود را راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل کردند تا از اسلام، آرمان‌های انقلاب و ولایت‌فقیه حراست کنند را از مهمترین اولویتها دانست.

 

فرازي از زندگينامه شهيد:

شهيد حسن وظيفه در سال ۱۳۴۷ در روستاي مسجد به دنيا آمد. شهيد حسن وظيفه پس از اتمام دوره ابتدايي در كنار پدر گرامي خود به كار مشغول مي شود. وي از جمله جوانان مؤمن و متعهد بود كه با وجود كمي سن ، بينش بسيار وسيعی داشت و علي اكبر گونه دين و آرمانش را در خطر ديد و جهت حفظ و حراست از نظام مقدس جمهوري اسلامي به ياري حسين زمان حضرت امام خميني (ره) شتافت.

شهيد حسن وظيفه فقط يك بار به جبهه اعزام و در همان اولين بار نيز جواز ورود به كاروان شهدا را گرفت و اين سعادتي بس عظيم است كه وی با لياقت و شايستگي خود به كسب آن نايل گشت. شهيد در تاريخ ۶۵/۱۰/۱۹  در حالي كه خاطره جوانان بني هاشم را در اذهان زنده مي كرد در اثر تركش خمپاره يزيديان زمان به ديدار معشوق شتافت و در گلزار شهدا مسكن گزيد.

از خاطرات جالب آن شهيد اينكه قبل از اعزام ، به مادر صبورش خبر شهادت خويش را داده بود و وی را به اين نكته كه مادرم با شهادت من شما نيز در جرگه مادران شهدا قرار خواهي گرفت بشارت داده بود.

روحش شاد و يادش گرامي باد.

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات