March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : پنج‌شنبه, 2 ژانویه 2020

صبح امروز به همت شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ دومین مجمع سلامت شهرستان شاهین دژ در محل سالن اجتماعات بیمارستان شهید راثی با حضور مسئولین شهرستانی و اعضای مجمع برگزار شد.

صبح امروز به همت شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ دومین مجمع سلامت شهرستان شاهین دژ در محل سالن اجتماعات بیمارستان شهید راثی با حضور مسئولین شهرستانی ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و اعضای مجمع برگزار شد.

ایوب آذین پور فرماندار شاهین دژ ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر از تلاشهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: این مجمع بر اساس گفتمان سازی در خصوص تبیین سیاست های سلامتی بشر تشکیل یافته و زمانی خانواده پویا در جامعه خواهیم داشت که بتوانیم سلامت فرد در جامعه را تضمین کنیم.

وی تربیت انسان سالم یکی از اهداف مهم جامعه بر شمرد و گفت : انسان سالم کسی است که در برابر اتفاقات احساس یاس نکرده و قادر به ایجاد صمیمیت با دیگران باشد و از این تعامل احساس لذت ببرد،پی به ماهیت وجودی خود برده و نهایتا خدایش را میشناسد،توانایی خود کنترلی خوبی دارد،واقعیتها را همانگونه که هست میپذیرد،اجازه نمیدهد تحت سلطه دیگران قرار گیرد و هرگز دیگران را تحت سلطه خود در نخواهد اورد و افراد دیگر جامعه از دست و زبان و عمل او در امان هستند.

آذین پور افزود : بایست تمام تلاشها را بکار ببندیم تا بتوانیم سلامت افراد را در جامعه تامین کنیم به نحوی که شعار “سلامت برای همه و همه برای سلامت” را در جامعه نهادینه سازیم.

فرماندار شاهین دژ تصریح کرد : شبکه بهداشت و درمان  شهرستان برای تحقق این اهداف با همکاری دستگاههای اجرایی و سایر نهاد متعهد شده تا تلاشهای مضاعفی را در جامعه نماید و نسبت به شناسایی و عوامل اجتماعی موثر در عرصه سلامت اقدامات لازم را اجرایی نماید.

این مقام عالی شهرستانی تصریح کرد : در کنار همت دست اندرکاران عرصه سلامت سایر نهاد ها و ارگانهای خصوصی و دولتی نیز بایست همکاری لازم در زمینه شناخت آسیبهای سلامتی و کمک به رفع و رجوع آن را داشته باشند و نیز میطلبد تا عموم جامعه نیز توصیه های بهداشتی درمانی را جدی گرفته و در این زمینه کوشا باشند.

وی با اشاره به بحث پسماند های شهری گفت امیدواریم با رویکردی جدی و امیدوارانه تلشهای لازم در راستای حل پسماند انجام گرفته و زیرساختهای لازم برای تبدیل پسماند مدرنیته را نهادینه سازیم ،در بحث آب و فاضلاب نیز که قرار بود سال ۹۴ به اتمام برسد اما در سال ۹۸ هنوز این موضوع بصورت یک گره باقی مانده اما خبر مسرت بخشی که میتوان داد این است در طول یکسال حضور بنده تمام تلاش های لازم برای بازنمودن گره های بین پیمان کار و مجری این طرح صورت پذیرفته و انشاءالله بزودی شاهد ادامه روند اجرایی شبکه فاضلاب شهری خواهیم بود.

در ادامه این مجمع سایر اعضای مجمع به ذکر اهم اقدامات انجام گرفته و معضلات و مشکلات پیش رو را مطرح و دست آخر با جمع بندی موضوعات مطروحه راه حلهایی را برای حل مشکلات ارائه نمودند.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات