March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : جمعه, 13 دسامبر 2019
امام جمعه شاهین دژ:

امام جمعه شاهین دژ در توصیه به کاندیداهای مجلس یازدهم گفت : سعی کنید قبل از زمان تایید صلاحیت تبلیغات زودهنگام نداشته باشید و قانون را رعایت نمایید و به کانونهای قدرت و ثروت وصل نشوید.

امام جمعه حاج فصیح نیا

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی آنان را به پرهیز از اهل نفاق سفارش کرد و صفت تلوّن (چند رنگ بودن) را از خصوصیات منافقین عنوان کرد و گفت : اهل نفاق با هر بادی سمت و ویشان تغییر میکند و هرجا منفعتی را بیابند به همان سو سوق پیدا خواهند کرد.

امام جمعه شاهین دژ در ادامه سلسله مباحث معاد به مسائل و بدعت های مراسم وفات مومنان پرداخت و گفت: اولین سیره ائمه در مراسم فوت مومن ، عرض تسلیت و ایجاد تسلی و آرامش و پرهیز از ایجاد دغدغه و رعایت حال بازماندگان فرد فوت شده است و بر اساس نظرات مجتهدین سنت خوردن غذا در منزل خانواده های معزا کراهت دارد و از امام صادق علیه السلام روایت است که این عمل از برنامه ها و رفتارهای زمان جاهلیت است و در برخی روایت غذا بردن به خانه معزا سفارش شده است.

وی افزود : برخی نیز برای نمایش ثروت و مقام و خودنمایی از دسته های گل پرقیمت و یا برخی کارهای هزینه بردار استفاده میکنند که این خود نوعی بدعت اشتباه است.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ به فرا رسیدن سالگرد شهادت شهید مفتح و نامگذاری این روز به وحدت حوزه و دانشگاه اشاره کرد و تصریح کرد : برخی خلأها هست که در بین دانشگاه ها بیشتر به چشم می آید و باعث شده تا  حوزه و دانشگاه کمرنگ جلوه نمایند،از جمله دانشگاه بایست بعنوان مرکز تولید علم شناخته شود،دومین مشکل دانشگاهها جو مدرک گرایی است که اکثرا بدنبال مدرک بجای توسعه و بسط علمی هستند و از جمله مشکلات حوزه نیز بحث مسائل دینی است که عملا در جامعه نهادینه نشده است و نگاه سنتی حاکم در مراکز حوزه های علمیه و دور ماندن آنها از رشد علمی از دیگر مشکلات حوزه است.

وی به بیست و ششم آذرماه روز حمل و نقل جاده ای اشاره کرد و این روز را به دست اندرکاران این عرصه تبریک گفت و افزود : پیشرفت اقتصادی منوط به سیستم حمل و نقل است و از نظر جوامع بین المللی جاده مهمترین عامل توسعه شاخصه های اقتصادی یک شهر است که متاسفانه راههای ما همچنان فرسوده مانده است و به قتلگاه تبدیل شده است.

حجت الاسلام فصیح نیا در توصیه به کاندیداهای مجلس یازدهم گفت : سعی کنید قبل از زمان تایید صلاحیت تبلیغات زودهنگام نداشته باشید و قانون را رعایت نمایید و به کانونهای قدرت و ثروت وصل نشوید چراکه فرد ثروتمند بدون طمع دور شما نمیچرخد،از شعار های دوپهلو و متعارض با نظام پرهیز کنید و وظایف قانونی نماینده را مطالعه کنید و بدانید برای چه به میدان آمده اید.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد:نماینده ای میتواند در تراز نظام انقلاب باشد که فرمایشات امام خمینی ره و مقام معظم رهبری را مطالعه و در عمل پیاده نماید و در آخرین توصیه گفت :با نیت خالص و تکیه به ائمه معصومین علیهم السلام وارد عرصه شوند چراکه عزت از آن اهل بیت است و کسی که با این نیت وارد کارزار انتخاباتی شود مطمئنا پیروز خواهد بود.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات