March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : شنبه, 7 دسامبر 2019
امام جمعه شاهین دژ:

به ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بحث نظارت استصوابی شورای نگهبان (درست شمردن) که در مقابل نظارت استطلاعی است را مهم برشمرد و افزود: با مطالعه مفهوم نظارت استصوابی متوجه میشویم که در اولین مجلس نظام اسلامی این مهم در اولویت بود.

همایش 5 آذر حجت الاسلام فصیح نیا

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه عموم نمازگزاران را به رعایت تقوی الهی توصیه کرد و به برخی از شرایط سفارش شده در حالات فردی که در حال احتضار است اشاره کرد و گفت : برای فردی که در حال احتضار است قرار دادن رو به قبله واجب است و مستحب است اطرافیان فرد را با شهادتین تلقین دهند و در روایات آمده است برای شخصی که شرایط سخت احتضار دارد را به جایی که نماز میخواند منتقل کنند و قرائت قرآن و مخصوصا سوره یس سفارش شده است و همچنین حضور فردی که طهارت ندارد و مَس فرد در حال احتضار کراهت دارد.

وی فرا رسیدن سالروز وفات شهادت گونه حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را تسلیت گفت و به ذکر خصوصیاتی از ایشان پرداخت.

امام جمعه شاهین دژ فرارسیدن ۱۶ آذر روز دانشجو را تبریک گفت و افزود: امام (ره) فرمودند کلید سعادت کشور در دست معلمان و دانشجویان است و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دانشجویان را آینده ساز و ذخایر نظام خطاب کرده اند که این فرمایشات نشان از میزان اهمیت تفکر دانشجو در ساختار سیاسی اجتماعی کشور دارد.

وی به چندین خصوصیت دانشجوی موفق اشاره کرد و گفت : اولین شاخصه دانشجوی موفق تحصیل و مطالعه با عشق است که متاسفانه امروز شاهد مدرک گرایی هستیم که این امر موجبات ضرر و زیان برای خود فرد و جامعه را فراهم میسازد.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ تهذیب نفس و خودسازی ، نظم و برنامه ریزی در کارها و همچنین عدم بی تفاوتی نسبت به مسائل سیاسی کشور را از دیگر شاخصه های دانشجوی موفق برشمرد و گفت : دانشجوی موفق کسی است که منویات نظام اسلامی که در راس ان مقام معظم رهبری هستند را شناخته و این منویات را کرسی عمل بپوشاند.

حجت الاسلام فصیح نیا به ثبت نام کاندیداهای مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و بحث نظارت استصوابی شورای نگهبان (درست شمردن) که در مقابل نظارت استطلاعی است را مهم برشمرد و افزود: با مطالعه مفهوم نظارت استصوابی متوجه میشویم که در اولین مجلس نظام اسلامی این مهم در اولویت بود.

این استاد حوزه و دانشگاه به شعار و وعده های انتخاباتی که کاندیداها انتخاب میکنند اشاره کرد و گفت :کاندیداها نبایست شعارهایی را نشر دهند که مخالف برنامه های نظام باشد و وعده های پوچ ندهند و دفاع از حقوق ملت اصلی ترین وظیفه آنان باشد ، جابجایی رجل سیاسی شهرستان از وظایف نماینده نیست،شعارها بایست با صداقت تمام و سمت سوی خدمت داشته باشد و عوام فریبی نباشند.

وی گفت :مشکل اساسی در کشور مجلس است،بایست نماینده مطالبه گر بوده و در حیطه قانون عمل نمایند و در احقاق حقوق ملت تلاش نماید نه اینکه بفکر برنامه های شخصی خود بوده و به مسائل حاشیه بپردازد.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات