March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : جمعه, 4 اکتبر 2019
امام جمعه شاهین دژ:

اما جمعه شاهین دژ گفت: عده ای با نام ولایت اما در عمل برعکس ولایت در صدد ورود به مجلس اسلامی هستند اما سخت در اشتباه هستند چون مردم ما امروز کاملا بصیر هستند و اینگونه افراد هیچ جایگاه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارند.

همایش 5 آذر حجت الاسلام فصیح نیا

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی به حدیثی از امام باقر علیه السلام اشاره کرد که فرمودند: “ای اهل ایمان تقوی الهی رعایت کنید و نفس خود را محاسبه کنید که آیا کارهایتان برای خدا بوده است”،از این رو دستور خدا و ائمه بر این است که شبانه روز با رعایت تقوی الهی در حال سنجش و سبک سنگین نمودن اعمال خود باشیم.

وی در ادامه ی مباحث معاد از هفته های گذشته به عذاب جهنم اشاره کرد و گفت : آتش و عذاب جهنم با آتش دنیوی بسیار متفاوت است و عذابی بسیار اَلیم است،بطوریکه خداوند تبارک و تعالی در قرآن در خصوص عذاب جهنم اینگونه بشر را متوجه این عذاب عظیم نموده اند که انسان گناهکار حاضر است تمام چیزهایی که محبت آنها را در دل دارد از دست بدهد تا از عذاب و آتش جهنم رهایی یابد.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ به شهادت دختر سه ساله حضرت سیدالشهدا علیه السلام اشاره کرد و ضمن تسلیت این روز افزود :حضرت رقیه (س) واقعا زهرای سه ساله بود چراکه شباهت های زیادی به حضرت زهرا سلام الله علیها داشت ،هردوی این عزیزان الهی شبانه به خاک سپرده شدند و هردو تازیانه خوردند و هردو برای پدر خود بسیار گریه کردند.

وی ایام شهادت عمار یاسر را تسلیت گفت و با اشاره به خصوصیات بارز وی تصریح کرد : این یاور اسلام،دین ،قرآن و ولایت از اولین افرادی بود که به پیامبر اکرم (ص) ایمان آورد و در تمام جنگها یاور پیامبر بود و حضرت علی علیه السلام را تنها نگذاشت و از این رو امیرالمؤمنین‌ بصیرت و تبیین حقیقت را از بارزترین شاخصه ها و صفات شخصیتی این رزمنده اسلام عنوان کردند و انسانی بود که جناحی و حزبی نبود و مبانی تنها راه وی بود.

حجت الاسلام فصیح نیا ادامه داد: عده ای با نام ولایت اما در عمل برعکس ولایت در صدد ورود به مجلس اسلامی هستند اما سخت در اشتباه هستند چون مردم ما امروز کاملا بصیر هستند و اینگونه افراد هیچ جایگاه در نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارند.

وی فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و ضمن تقدیر از تلاشهای تلاشگران برقراری نظم و امنیت در جامعه علی الخصوص فرماندهی و پرسنل انتظامی شهرستان شاهین دژ به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نیروی انتظامی اشاره کرد که فرمودند: “حفظ اقتدار نیروی انتظامی در مقابل ملت واجب است و از طرفی دیگر احترام به ملت نیز از واجباتی است که بر عهده نیروی انتظامی است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود :بدون اغماض بایست با خلافکار برخورد شود و قوه قضائیه نیز بایست حامی نیروی انتظامی باشد و اگر شخصی خلاف قانون عمل کرده باشد و نظر به ارتباطات خاصی که با برخی چهره های شاخص دارد بخواهد مافیایی عمل کرده و عمل خلاف خود را بپوشاند بایست با تمام قدرت با چنین افرادی برخورد شود.

وی در سفارش به پلیس فتا مبنی رصد بیش از پیش بر فضای مجازی گفت بایست شبانه روزی این فضا پایش شود ، چرا بایست عده ای جرأت پیدا کنند که تصاویر سران فتنه را در فضای مجازی منتشر کنند ، این عمل آنان مقابله صریح با نظام است که بایست به جد شناسایی و برخورد شود.

امام جمعه شاهین دژ به اغتشاشات اخیر در برخی از شهرهای عراق در آستانه حرکت عظیم پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت :عظمت تمام ادیان در این راهپیمایی عظیم و بی نظیر با خواسته های دشمنان اسلام منافات دارد،از این رو در صدد هستند که این حرکت عظیم را تضعیف کنند،اما عشق و محبت سیدالشهدا علیه السلام در دل هر انسانی که افتاد خود به خود تقویت خواهد شد و این حرکت جهانی با هیچ نیرنگی هرگز خاموش نخواهد شد.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات