March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : چهارشنبه, 2 اکتبر 2019

صبح امروز و در راستای طرح تکریم خانواده های معظم شهدا فرماندار شاهین دژ با خانواده معظم شهید رضا روح زاده دیدار کرد.

صبح امروز و در راستای طرح تکریم خانواده های معظم شهدا فرماندار شاهین دژ در رأس هیئتی با خانواده معظم شهید رضا روح زاده دیدار کرد.

ایوب آذین پور فرماندار شاهین دژ گفت : خانواده های معظم شهیدان جایگاه و منزلت والایی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارند چراکه با تقدیم بهترین عزیزان خود در راه دفاع از آرمان های کشور و مرزهای آن کاری بزرگ و ستودنی انجام دادند واین مهم افتخار بزرگی برای تمام ملت ایران است و تکریم آنان وظیفه ای مهم بر دوش مسئولین این نظام است.

وی تصریح کرد: شهیدان از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آرامش را برای ما به ارمغان آورند وامروز اقتدار و صلابت ما مدیون حماسه آفرینی شهیدان و ایثار گران است، عزیزانی که از همه تعلقات دنیوی گذشته و به قرب الهی نائل آمدند.

فرازي از زندگينامه شهيد:

شهيد رضا روح زاده فرزند تيمور در سال ۱۳۰۱ از خانواده اي كه عشق و علاقه زيادي به اسلام داشتند، در روستاي الي بالتا از توابع شهرستان شاهين دژ ديده به جهان گشود، شهيد از همان دوران كودكي در مراسمات عزاداري سالار شهيدان حسين بن علي(ع) شركت مي كرد و از مقلدان امام عزيز بود و به اسلام و جمهوري اسلامي علاقه زيادي داشت.

از خصوصيات بارز شهيد صداقت در گفتار و جوانمردي بود كه زبانزد دوستان و آشنايان مي باشد.شهيد والامقام تنفر زيادي از ضدانقلابيون داشت و سعي مي كرد كه عليه آنها در مبارزه و ستيز باشد. در عمليات ها و پاكسازي كردستان شركت فراوان داشت. وی عضو رسمي سپاه بودند كه پس از رشادت هاي فراوان در تاريخ ۱۳۶۳/۱۰/۶ به كمين ضدانقلابيون افتاده و جام شهادت را سر كشيد و پيكر پاكش در گلزار شهداي شاهين دژ به خاك سپرده شد.

روحش شاد و يادش گرامي باد.

انتهای پیام /


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات