March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : یکشنبه, ۵ خرداد ۱۳۹۸

صبح امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج دانشجویی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ و بمناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر نشست بصیرتی با محوریت مقاومت،ایثار و پیروزی در سالن جلسات شهید حججی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

صبح امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج دانشجویی ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ و بمناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر نشست بصیرتی با محوریت مقاومت،ایثار و پیروزی در سالن جلسات شهید حججی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

علیرضا قره گوزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن عرض خیرمقدم و آرزوی قبولی طاعات و عبادت به مدعوین حاضر درجلسه فرا رسیدن ایام شهادت مولی متقیان حضرت علی (ع) را تسلیت گفت و افزود : علیرغم تمام تهدیدات سیاسی و نظامی که در سال ۶۱ از سوی دشمنان انقلاب صادر و تداعی عدم نفوذ و دسترسی ایران به خرمشهر تبلیغ شده بود ، رزمندگان اسلام با امدادهای غیبی،رهنمودهای امام راحل و جانفشانی ها و ایثار خود توانستند خرمشهر را فتح کنند.

وی تصریح کرد: سند پیروزی در جنگ نابرابر مؤکد این مهم است که مقاومت و ایثار بسیار ارزشمندتر از سازش و تسلیم است،درس خرمشهر درس خودباوری،اقتدار ملی و اتحاد همه ی گروههاست و برماست تا درسهای آزادسازی خرمشهر را به نسل دانشجو که نسل متفکر جامعه است انتقال دهیم و در این زمینه دانشگاه آزاد اسلامی شاهین دز این افتخار را دارد که با همت بسیج دانشجویی توانسته در مباحث فرهنگی گامهای مؤثری را در راستای پیشبرد اهداف عالیه نظام بردارد.

سرهنگ پاسدار مرتضی کاظمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ نیز ضمن تقدیر از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج دانشجویی که ترتیب برنامه را دادند گفت : علت این امر که امام خمینی (ره) فرمودند “خرمشهر را خدا آزاد کرد” را بایست در ایمان و اراده رزمندگانی جست که با روحیه سلحشوری و اعتقاد به قدرت لایزال الهی محکم و استوار ایستادند و جنگیدند و فقط نور را میدیدند نوری که سرچشمه اش شهادت بود و با خون خود برای همیشه خونین شهر را آزاد ساختند.

وی ابراز کرد: از جمله دلایل ضعف اقتصادی ما این است که مسئولین بدنبال اشرافی گری هستند و این مهم به موضوع شکل گیری ساختار سازمانی بر میگردد که بعد از انقلاب بجز تعداد اندکی از نهادهای انقلابی سایر دستگاهها خارج از توصیه های شورای انقلاب شکل گرفتند.

سرهنگ کاظمی تصریح کرد : امروز برخی از مسئولین ما تفکرات شاهنشاهی را دنبال میکنند که متاسفانه غیر از دنباله روی اشرافی گری بدنبال پیروی و ارتباط گیری با غرب آنهم غربی که ملت ایران را تروریست خطاب میکند هستند و با تکاپوی بی نتیجه بدنبال برپایی و پیاده سازی تمدن اسلامی هستند،اما بایست به آنها گوشزد کرد که تمدن اسلامی همین خرمشهر است،همان شهدای ما هستند،همان رزندگان و ایثارگرانی هستند که جان خود را در کف دست گرفتند تا اسلام عزیز زنده بماند و این خود یک تمدن اسلامی تمام و کمال است.

وی ابراز داشت : به صراحت میگویم که جبهه های سیاسی همگی بدنبال منفعت شخصی هستند و هرگز بدنبال وحدت ملی نبوده و نیستند و هیچ پایانی را برای خود ترسیم نکرده اند در واقع همچون گل آفتابگردانی هستند که هر زمان موقعیت به نفعشان باشد به آن سو رو میکنند،پس بایست نتیجه گرفت که آنچه در راه خود ثابت قدم بوده و عاقبت به خیری را بدنبال خواهد داشت مسیر ولایت است چون منافع و وحدت ملی را ارجح میداند و راه رسیدن به کمال را هموار میسازد.

این مقام مسئول ولایت،روحیه استکبارستیزی و انقلابی گری،شهادت طلبی،بنیه دفاعی و نظام مردمی را پنج مؤلفه قدرت خواند و گفت : اگر این ۵ مؤلفه در کنار هم در داخل کشور اتحاد یافتند مطمئنا هیچ قدرتی توانایی نفوذ به آن را نخواهند داشت.

انتهای پیام /


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
شهرستان
امام جمعه شاهین دژ در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی:
بمناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر:
گفتگو
مجید عمران زاده
فرمانده انتظامی شاهین دژ خبر داد :

تبلیغات