March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : جمعه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۷
امام جمعه شاهین دژ:

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه شاهین دژ ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی به حدیثی از امام حسین علیه السلام اشاره کرد که فرمودند : هرکس از خدا بترسد و تقوی الهی پیشه نماید،خداوند وی را از کارهای زشت دور و به کارهای خیر نزدیک […]

فصیح نیا

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه شاهین دژ ضمن دعوت نمازگزاران به تقوی الهی به حدیثی از امام حسین علیه السلام اشاره کرد که فرمودند : هرکس از خدا بترسد و تقوی الهی پیشه نماید،خداوند وی را از کارهای زشت دور و به کارهای خیر نزدیک خواهد ساخت و رزق و روزی را بر وی ارزانی خواهد داشت.

وی در ادامه مباحث هفته های گذشته به آثار معنوی ،سیاسی ،اجتماعی ، تربیتی و اخلاقی نماز جماعت اشاره کرد و گفت : در مبحث آثار معنوی نماز جماعت میتوان به روایاتی از ائمه در خصوص ارزش نماز جماعت پرداخت که نقل شده است ، اگر تمام درختان کره خاکی وسیله نوشتار شده و تمام فرشتگان نیز بنویسند هرگز نخواهند توانست پاداش یک رکعت نماز جماعت را به ثبت برسانند.
وی از آثار اجتماعی نماز جماعت به قدرت مسلمانان اشاره کرد و گفت : اقامه نماز جماعت موجب تحکیم وحدت و اقتدار مسلمانان خواهد شد و تمام ترس دشمنان نیز از همین اقتدار و وحدت است.

امام جمعه شاهین دژ به ۱۴ اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و روز احسان و نیکوکاری اشاره کرد و گفت : کمک به ایتام و فقرا سیره و روش پیامبران و ائمه اطهار بوده است و در روایتی از امام موسی بن جعفر (ع) آمده است که هرکس میخواهد به ما نزدیک شود از فقرا سرکشی نموده و به آنان کمک کند،امام خمینی (ره) نیز در تبعیت از سیره پیامبران و ائمه دستور تشکیل کمیته امداد امام خمینی ره را صادر فرمودند.
وی در سفارش به دست اندرکاران کمیته امداد امام خمینی (ره) علی الخصوص کارکنان این نهاد در شهرستان گفت :سمت و سوی کمیته امداد بایست فقرزدایی باشد نه گدا پروری ،یعنی نبایست طوری عمل شود که فقیر در جامعه زیاد شود.
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد : بایست با وامهای اشتغالزایی پویندگی در افراد مستحق برای واردشدن به بازار کار تسریع شود.
خطیب نماز جمعه شاهین دژ حفظ عزت فقرا را از دیگر سفارش های خود به کارکنان کمیته امداد خواند و ابراز کرد : بایست حفظ عزت فقرا سرلوحه امور قرار گیرد و در گام سوم با تشکیل کمیته تحقیق و تفحص افراد ذیحق شناسایی شوند.
وی به غائله ۱۴ اسفند و حمله گارد بنی صدر ملعون و منافقان به مردم مسلمان اشاره کرد و گفت : بنی صدر با این اقدام در پی حذف نیروهای انقلابی بود و با تسخیر لانه جاسوسی مخالف بود که امروز نیز متاسفانه برخی از نمایندگان ما همان منش را دارند ،که بنی صدر با سخنرانی خود مثلث شوم لیبرالها،منافقین و بنی صدر را تشکیل داد تا بتواند هم نوا با استکبار جهانی اعتقادات مردم را سرکوب نماید.
حجت الاسلام فصیح نیا در پایان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص مبحث نفوذ بر لزوم دقت بیشتر دستگاههای استخدامی و همچنین گزینشی در جذب و بکارگیری افراد تاکید کرد و گفت: بایست در این زمینه فیلترهای گزینشی بسیار با دقت و حساسیت بالا اقدام نمایند.

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
شهرستان
امام جمعه شاهین دژ در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی:
بمناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر:
گفتگو
مجید عمران زاده
فرمانده انتظامی شاهین دژ خبر داد :

تبلیغات