March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : جمعه, ۸ تیر ۱۳۹۷
رئیس اداره آب و فاضلاب شهری شاهین دژ:

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری شاهین دژ گفت :از زمان آغاز طرح شبکه فاضلاب شهری (سال۹۴) تا کنون از میزان ۱۴۵ کیلومتر کل شبکه ای که شهر را تحت پوشش قرار خواهد داد ۴۳ کیلومتر از این طرح با میزان تقریبی ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به اجرایی شده است.

علی خیردست

علی خیردست در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته شاهین دژ گفت: آب بعد از هوا دومین عنصر حیاتی است که صرفه جویی در مورد مصرف آب علی الخصوص در کشور ما که جزء کشورهای خشک و نیمه خشک محسوب میشود بسیار بایست موردتوجه قرار گرفته تا با بحران بی آبی برای نسل آینده مواجه نشویم.

وی با اشاره به این موضوع که ۹۷ درصد آب های کره خاکی شور بوده و تنها ۳ درصد از آبهای موجود شیرین بوده و از این ۳ درصد تنها ۰٫۳ درصد در دسترس است گفت: با ارائه راهکارهای مناسب در زمینه درست مصرف کردن این نعمت الهی و ملاحظه نسل های آتی جهت عدم مواجه با بحران بی آبی خواهیم توانست مدیریتی نوین جهت بهره گیری از این نعمت خدادادی طی سالهای متمادی را داشته باشیم.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهری میزان آب تولید شده در سال گذشته در شاهین دژ را ۴ و نیم میلیون متر مکعب در سطح شهرستان اعلام کرد و که از این میزان سه میلیون لیتر آن به عنوان هدر رفت تلف شده است و حداکثر میزان آب تولیدی روزانه در سال ۹۶ برای شهروندان ۱۹۶ لیتر بر ثانیه بوده است و توان تولید ۲۸۵ لیتر بر ثانیه را نیز خواهیم داشت.

خیردست با اشاره به تامین آب مورد نیاز شاهین دژ از ۸ حلقه چاه در حاشیه زرینه رود از کیفیت بالای آب شرب خبر داد و گفت : با توجه به گزارش های شبکه بهداشت و درمان آب تولیدی از نظر کیفی و میکروبی بالاترین کیفیت لازم برخوردار بوده و میزان سختی آب ۱۷۰ میلی گرم در لیتر گزارش شده است که استاندارد جهانی آن ۵۰۰ میلی گرم در لیتر است.

وی طول شبکه آبرسانی در سطح شهر را ۹۶ کیلومتر اعلام کرد و افزود: در طول سال با جایگذاری لوله های جدید در بخش های مختلف شهر ضمن جلوگیری از پوسیدگی های زمانی لوله ها بر این تلاش هستیم تا کیفیت آبرسانی مطلوبی را داشته باشیم.

این مقام مسئول در خصوص میزان لوله گذاری شبکه فاضلاب گفت : از زمان آغاز طرح شبکه فاضلاب شهری (سال۹۴) تا کنون از میزان ۱۴۵ کیلومتر کل شبکه ای که شهر را تحت پوشش قرار خواهد داد ۴۳ کیلومتر از این طرح با میزان تقریبی  ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی به اجرایی است.


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار
شهرستان
امام جمعه شاهین دژ در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی:
بمناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر:
گفتگو
مجید عمران زاده
فرمانده انتظامی شاهین دژ خبر داد :

تبلیغات