March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : دوشنبه, ۴ تیر ۱۳۹۷
رئیس اداره جهاد کشاورزی شاهین دژ :

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان شاهین دژگفت: در سال جاری ۳۱ هزار و هشتصد هکتار از اراضی شهرستان شاهین دژ زیر کشت گندم دیم و آبی رفته است که با این اوصاف پیش بینی ۶۳ هزار تن گندم تولیدی در این شهرستان را میکنیم.

سعید خدایی

سعید خدایی در گفت و گو با خبرنگار شاهین پیام گفت: در سال جاری ۳۱ هزار و هشتصد هکتار از اراضی شهرستان شاهین دژ زیر کشت گندم دیم و آبی رفته است که از این مقدار ۲۷ هزار هکتار آن بصورت دیمی کشت شده و ۴ هزار و هشتصد هکتار را کشت آبی به خود اختصاص داده است که با این اوصاف پیش بینی ۶۳ هزار تن گندم تولیدی در این شهرستان را میکنیم.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان شاهین دژ همچنین پیش بینی خرید ۵۳ هزار تن گندم در سه مرکز خرید تضمینی گندم را کرد و افزود: ۲ سیلوی رهبر و قهری واقع در روستای هاچه سو و جاده تکاب و انبار تعاون روستایی در روستای آغتپه آماده خرید گندم تولیدی کشاورزان هستند به شرطی که کشاورزان در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده های کشاورزی میزان گندم تولیدی خود را به ثبت رسانده باشند که از این میزان ۲۰+ درصد تلرانس گندم تولیدی ثبت شده در سامانه محاسبه خواهد شد و مازاد گندم خریداری نخواهد شد.

وی از کشاورزان خواست تا کد ملی خود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۸۱۳۶۰۰ ارسال نموده و در صورتی که پاسخ عدم ثبت در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده کشاورزی را دریافت نمودند هرچه سریعتر به مراکز ثبت نام در جهاد کشاورزی مراجعه و نسبت به ثبت میزان گندم تولیدی خود اقدام نمایند چراکه در غیر اینصورت گندم تولیدی به هیچ وجه خریداری نخواهد شد.

خدایی تصریح کرد : ۲ اکیپ نظارتی جهت برداشت گندم و ناظر بر کمباین های برداشت جهت اعطای معاینه فنی و برچسب جهت کنترل و کاهش ضایعات را در سطح مزارع برداشت گندم گسیل داده ایم و تعداد کل کمباین های برداشت گندم ۶۰ دستگاه است که از این تعداد ۴۰ دستگاه آن بومی و ۲۰ دستگاه غیر بومی است و در صورت اخذ معاینه فنی لازم قادر به برداشت گندم خواهند شد.

این مقام مسئول گفت : در سطح شهرستان شاهین دژ ۱۵۲ هکتار از اراضی زیر کشت کلزا رفته است که در این خصوص پیش بینی میکنیم ۴۰۰ تن دانه روغنی کلزا تولید و در این زمینه آمادگی خرید کل کلزای تولیدی توسط کشاورزان را داریم.

وی در خصوص میزان کشت جو نیز گفت :۴ هزار و هشتصد و شصت هکتار از اراضی این شهرستان تحت کشت جو رفته است که از این میزان یک هزار و هشتصد و پنجاه هکتار بصورت آبی و ۳ هزار و ده هکتار بصورت دیم کاشت شده است که پیش بینی ما در زمینه میزان تولید جو ۱۰ هزار و سیصد و هشتاد و نه تن است.

انتهای پیام/


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

آخرین اخبار

تبلیغات