March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
 • تاریخ : یکشنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

به گزارش شاهین پیام به نقل از نوید شاهد، مراسم رونمایی از سه کتاب جدید نشر «شاهد» با حضور محبوب شهبازی؛ مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، رضا حاجی آبادی؛ معاون اسناد وانتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، زهرا شیرکوند؛ رئیس اداره تالیف و نشر انتشارات شاهد و جمعی از نویسندگان […]

به گزارش شاهین پیام به نقل از نوید شاهد، مراسم رونمایی از سه کتاب جدید نشر «شاهد» با حضور محبوب شهبازی؛ مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، رضا حاجی آبادی؛ معاون اسناد وانتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، زهرا شیرکوند؛ رئیس اداره تالیف و نشر انتشارات شاهد و جمعی از نویسندگان دفاع مقدس از جمله سعید علامیان، علی الله سلیمی، رحیم مخدومی و محمدعلی آقامیرزایی صبح روز گذشته در سالن کتاب نمای سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.

در این مراسم که همزمان با جلسه نقد کتاب «راز درخت کاج» نوشته معصومه رامهرمزی برگزار شد، از سه کتاب «گلین، عروس سرخ پوش» نوشته رحیم مخدومی، «گلوله، درخت، پرنده» سروده سُلبی ناز رستمی از آدربایجان غربی شهرستان شاهین دژ و «شهدای عصر علوی» تالیف ابوالفضل بنایی به عنوان تازه های نشر «شاهد» رونمایی شد.

انتهای پیام /


دیدگاه ها

یک دیدگاه

 1. سید

  به گزارش نوید شاهد کتاب «گلوله، درخت، پرنده» مجموعه سروده‌های سلبی‌ناز رستمی‌ از سوی نشر شاهد منتشر شد.

  این کتاب با این متن «به تو که نخست دست‌هایت به دنیا آمد، دست‌هایی که پیش از تولدت در تمام هستی زبانزد بود. دستت را بردار و در مشایعت با دریا، شجاعتت را به پیشانی صخره‌ها بکوب، یاقمر بنی‌هاشم!» به حضرت عباس(ع) تقدیم شده است.

  ۷۹ سروده در قالب «شعر نو» از سلبی‌ناز رستمی با موضوع دفاع مقدس و با عنوان‌هایی چون جنگ حضور غریبی دارد، دهان اگر بازکند دریا، نشانه می‌رود، گفتم چه زود بزرگ شدی، جنگ حرف تازه‌ای نمی‌زند، با گلوی بریده‌‌اش، تو را با کدامین قافله آورده‌اند، از خاکم شروع کن، جنگ را، «گلوله، درخت، پرنده»، بغض دلم، قد قامت سکوت تو، شهادت تو، بوی باروت می‌دهد، از شاهین به عقاب، نگرانم و به شهادت تو قسم، در این کتاب خواندنی شده است.

  در بخشی از سروده‌ای با عنوان «نگرانم» می‌خوانیم:

  «نگرانم

  از جنگی که این قدر

  گرم و زنده

  روی کتاب و

  دفتر و

  اشیا می‌ریزد

  ای مرگ

  بگذار با آسودگی

  خرده‌ریزه‌های مواج زندگی را جمع کنم

  از زیر دست و پایت»

  کتاب «گلوله، درخت، پرنده» را نشر شاهد با شمارگان یک‌هزار نسخه، قطع رقعی، ۹۹ صفحه و به بهای ۵۰‌هزار ریال روانه بازار نشر کرده است.

   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =

آخرین اخبار

تبلیغات