March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : شنبه, ۴ فروردین ۱۳۹۷
امام جمعه شاهین دژ:

امام جمعه شاهین دژ بر لزوم ادای حق الناس در دنیا تاکید کرد و آن را از مهمترین اولویت های انسان قبل از ترک دنیا برشمرد.

امام جمعه حاج فصیح نیا

حجت الاسلام حسین فصیح نیا در خطبه های امروز نماز جمعه شاهین دژ ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوی الهی حلول سال ۹۷ را تبریک گفت و آرزوی متحول شدن احوال تمام مردم ایران زمین از حیث مادی و معنوی را از خداوند منان مسءلت کرد.

وی در ادامه مباحث معاد هفته های گذشته به موضوع دادگاه الهی و حق هایی که به آنها در محضر خداوند بازخواست میشوند پرداخت و سه حق مردم،خداوند و نفس را که انسان نسبت به آنها بایست حساب پس دهد را مطرح کرد.

وی حق الناس  و ادا نمودن این حق در دنیا را مهم برشمردوتصریح کرد:این حق قابل گذشت نیست و خداوند یکتا هرگز از این حق نخواهد گذشت آنچنانکه امیرالمؤمنین در این رابطه میفرماید:خداوند حق الناس را مقدم بر حق خویش قرار داده اند.

وی به سالروز تاسیس حوزه علمیه قم در سوم فروردین ۱۳۰۱ اشاره کرد و اظهار کرد:مدارس و حوزه های علمیه مربوط به نظام و مؤسس و شخص خاصی نیست و این حوزه از زمان امام جعفر صادق (ع) بوده و بحث  ولایت و علما و فقها به زمان معصومین برمیگردد.

فصیح نیا پرونده علما در عصر غیبت در محضر خداوند را روشن تفسیر کرد و گفت:علمای دینی نقش بسزایی در هدایت به سوی خیر و سعادت دنیا و آخرت بشر ایفا نموده اند.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ به سخنرانی مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) در جمع زائران امام هشتم در مشهد مقدس اشاره کرد و گفت:ایشان به نکات مهمی اشاره داشتند مسیر سعادت و پیروزی اسلام و کشور را مطرح فرمودند از جمله بحث جوانان و بکارگیری آنان در مشاغل و مسایل کشوری چون جوان دارای فطرتی پاک بوده و انرژی کافی در راستای پیشرفت اهداف عالیه نظام و کشور را دارند و البته تربیت جوان انقلاب متدین انقلابی در راس آن است.

فصیح نیا به فرمایشات دیگر رهبر انقلاب اشاره کرد که فرمودند:یک عده بی انصافی میکنند و به دروغ میگویند آزادی وجود ندارد و بیگانه از این حرف سوء استفاده میکند.

وی در خصوص آزادی گفت:شرع مقدس اسلام بر پایه حریت بوده اما حریتی که بر مبنا و چارچوب قرآن و دین و اهل بیت باشد نه آزادی که منش و خوی حیوانی را در بر داشته باشد و اینکه این عده اینگونه عدم آزادی را مطرح میکنند صرفا بدنبال منفعت حزبی و گروهی هستند و با به میان آوردن آزادی اندیشه و… بدنبال سوء استفاده هستند.

امام جمعه شاهین دژ عدم جناح گرایی و قبیله گرایی را از  فرمایشات و رهنمودهای دیگر رهبر انقلاب مطرح کرد و گفت:بنده بدنبال مبانی هستم و به هیچ گروهی وابسته نیستم و هرکسی در راستای پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی قدم بردارد و استکبار ستیز بوده و نسبت به فتنه ۸۸ و فتنه گران حساس باشد ولایی بوده و بدنبال مبانی است و این مبانی را حضرت آقا مشخص میکنند که البته بایست در این راستا التزام عملی باشد و نه فقط در ظاهر مبانی مقبول باشد.

 

انتهای پیام /


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

آخرین اخبار

تبلیغات