March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : جمعه, ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
امام جمعه شاهین دژ:

امام جمعه شاهین دژ به جایگاه عظیم و والای قرآن در زندگی بشر اشاره کرد و گفت: کتاب قرآن چراغ راه و نور هدایت بشریت است و تمسک به قرآن انسان را در دنیا از شر شیطان لعین خواهد رهاند و این کتاب حیات است و نه کتاب ممات.

همایش 5 آذر حجت الاسلام فصیح نیا

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه  شاهین دژ در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران و عموم مردم به رعایت تقوی الهی آرزوی توفیق انجام واجبات و ترک محرمات را برای عموم جامعه از خداوند متعال خواستار شد.

وی در ادامه مباحث معاد به موضوع رسیدگی به اعمال و محاسبه در روز قیامت پرداخت و گفت: بر اساس آنچه در قرآن ذکر شده پروردگار عالم در روز حسابرسی اعمال از نعمات الهی در دنیا سؤال خواهند کرد و و بر اساس روایاتی که از امام صادق (ع) نقل شده است سؤال از نعمات الهی در واقع قرآن،پیامبر و اهل بیت ایشان است و یا علامه طباطبایی در این راستا اینگونه تفسیر کرده است که نعماتی را که در دنیا بر شما نازل شده بود و استفاده کردید آیا با استفاده از این نعمات توانستید قدم در راه پیامبر و اهل بیتش بگذارید.

امام  جمعه شاهین دژ به جایگاه عظیم و والای قرآن در زندگی بشر اشاره کرد و گفت: کتاب قرآن چراغ راه و نور هدایت بشریت است و تمسک به قرآن انسان را در دنیا از شر شیطان لعین خواهد رهاند و این کتاب حیات است و نه کتاب ممات.

حجت الاسلام فصیح نیا همچنین سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرای اطهر (س) و روز مادر و روز زن را تبریک گفت و به مقام و منزلت آنحضرت اشاره کرد و افزود: ایشان بقدری در نزد خداوند عزیز و بزرگوار هستند که بعد از پیامبر و امیر مؤمنان افضل ترین هستند و بر اساس حدیثی که از پیامبر مکرم اسلام (ص) نقل شده است اولین شخصی که قبل از انبیاء و اولیاء الهی وارد بهشت میشود حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیهاست.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ دیدگاه اسلام نسبت به زن را بسیار عالی توصیف کرد و گفت از نظر اسلام چه زن و چه مرد هرکدام که باتقواتر باشند نزد پروردگار عزیز هستند اما از دیدگاه غربگرایان زن بعنوان یک ملعبه و عروسک است چراکه با چاپ تصاویر مختلف از زن بر روی لباس و … به وی بعنوان یک بازیچه نگاه میکنند.

وی همچنین فرا رسیدن سالروز تأسیس بنیاد شهید و امورایثارگران را تبریک گفت و از رئیس و کارکنان این نهاد در شهرستان بپاس ارائه خدمات مثبت و ارزنده تقدیر کرد و در خطاب به مسئولین گفت : همه در برابر سه کلمه ی شهید،شهادت و خانواده شهید مسئول هستید چون شهدا دین بزرگی بر گردن یکایک ما دارند و این کلمات بایست در همه جا ساری و جاری باشند.

این مقام عالی شهرستانی در پایان به سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار با مادحین سراسر کشور اشاره کرد که ایشان بحث حجاب و آزادی و فلسفه آنها را بسیار ارزشمند توصیف فرمودند.

وی گفت: اسلام با حریت مخالف نیست اما آیا آزادی این است که چندین زن در برابر مسئول نظام اسلامی برقصند و واقعا جای تأسف است که شاهد چنین مراسماتی هستیم و این به هیچ وجه قابل توجیه نیست و بایست با این مسئله به جد برخورد شود.

انتهای پیام /

 


دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

آخرین اخبار
گفتگو
سرهنگ دوم نادر جهانی
فرمانده انتظامی شاهین دژ خبر داد:
حاج امامی
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شاهین دژ:

تبلیغات