March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : چهارشنبه, ۲۵ بهمن ۱۳۹۶

صبح امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج دانشجویی این دانشگاه مراسم بزرگداشت خانواده معظم شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی شاهین دژ در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

صبح امروز به همت دانشگاه آزاد اسلامی و بسیج دانشجویی این دانشگاه مراسم بزرگداشت خانواده معظم شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی شاهین دژ با حضور ائمه جمعه اهل تشیع و اهل تسنن،فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه،رؤسای اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه آزاد اسلامی در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

علیرضا قره گوزی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان شاهین دژ ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین این همایش معنوی ، هدف از این مراسم را ضمن تجلیل از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر دانشگاه ، آشناسازی روحیه انقلابی گری و ایثار و شهادت در وجود یکایک دانشجویان عنوان کرد و ابراز داشت :یادآوری رشادت ها و از خودگذشتگی های شهداء و حماسه آفرینی های آن عزیزان کوچکترین اقدام در راستای نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی همچنین از راه اندازی بسیج اساتید در این دانشگاه خبر داد و افزود : راه اندازی بسیج اساتید در کنار بسیج دانشجویی به منظور ترویج روحیه انقلابی گری که همانند دو بال در به اوج رسانیدن اهداف متعالی بسیج سهیم خواهند بود بسیار مهم و ارزشمند است و امید آن داریم در راستای تحقق اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی شاهین دژ بتواند مثمر ثمر واقع شود.

سرهنگ پاسدار تقی نجمی ضمن تقدیر از متولیان برگزاری این همایش بر لزوم شناخت شهداء و اهداف عالیه آنان تأکید کرد و افزود : بایست با این تفکر که در عالم قیامت و در محضر پروردگار عالم چه پاسخی در مقابل شهدای گرانقدر خواهیم داشت و نیز با مطالعه راه و اهداف والای شهداء زمینه برای داشتن بصیرت را در خود مهیا سازیم.

وی ابراز داشت:نوک پیکان دشمن امروز به سمت شما دانشجویان است و خصلت دشمن هم دشمنی است همانطور که ذات چاقو بریدن است پس با این تفاسیر هرگز نمیشود به دشمن اعتماد داشت.

این مقام مسئول دشمن شناسی را یکی از مهمترین وظایف دانشجویان خواند و اظهار داشت: با تقویت بصیرت در وجود خود خواهید توانست در برابر تمامی خدعه های دشمن سربلند از میدان نبرد بیرون آیید و بر توطئه های آنان فایق آیید آنچنان که در سالهای دفاع مقدس توانستیم با دستانی خالی اما با تکیه بر قدرت لایزال الهی و رهبری امام خمینی (ره) نیرنگ بدخواهان این مرز و بوم را برملا ساخته و با سربلندی از میدان جنگ بیرون آییم.

حجت الاسلام عسگر امامی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شاهین دژ با اشاره به جایگاه والای شهداء گفت: به قدری منزلت شهدای گرانقدر بالاست که خداوند متعال فقط دورنمایی از شهید را بیان فرموده اند.

وی تصریح کرد: وقتی اعتقاد داریم که خدا همه جا هست و از آنجایی که خداوند یکتا در قرآن جایگاه شهدا را عند ربهم یرزقون بیان میفرمایند پس به حضور شهداء نیز در کنار پروردگار معتقد هستیم و این یکی از نشانه های والای مقام شهداست.

در این همایش سرهنگ بازنشسته رسول قره گوزی یکی از جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به خاطره گویی سالهای جنگ در کنار همرزمان شهیدش پرداخت و در بخش پایانی ضمن تجلیل از خانواده معظم شهداء و ایثارگر دانشگاه از تمثال مبارک این شهیدان نیز رونمایی شد و اتاق بسیج اساتید نیز افتتاح گردید.

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

آخرین اخبار

تبلیغات