March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : پنج شنبه, ۲۵ آبان ۱۳۹۶

فرمانده پلیس راه شاهین دژ-تکاب از برخورد دو دستگاه سواری سمند و پیکان در ظهر روز گذشته و کشته و زخمی شدن ۴ نفر در این حادثه خبر داد.

سروان بابک رضانژاد در گفتگو با خبرنگار شاهین پیام از برخورد دو  دستگاه سواری سمند و پیکان در ظهر روز گذشته و کشته و زخمی شدن ۴ نفر در جاده تکاب – بیجار خبر داد.

 

وی افزود: در تصادفی که در کیلومتر ۲۰ جاده تکاب به بیجار بین دو دستگاه سواری سمند و پیکان رخ داد متاسفانه باعث فوت سرنشین پیکان و مصدوم شدن رانندگان و سرنشینان آنها شد.

 

رضانژاد تصریح کرد: در بررسی و تجزیه و تحلیل کلی پیرامون حادثه ، محل تصادف جاده ای است دوطرفه با عرض ۷متر و دارای خط کشی ممتد وسط محور و شانه خاکی یک متر در طرفین و دارای شیب و سرازیری تند می باشد و نوته ای که قابل توجه است محل کندگی آسفالت و آثار و علایم ریزش قطعات و نیز و ضعیت نهایی وسایط نقلیه در لاین مجاز سواری پیکان بود که به استناد برخورد شاخ به شاخ هردو سواری تجاوز به چپ از خط وسط راه از جانب راننده سواری سمند کاملا محرز بود.

 

فرمانده پلیس راه شاهین دژ -تکاب اظهار داشت: در توصیه ایمنی که در این تصادف فوتی همانند تصادف ۱۸آبان در محور تکاب به شاهین دژ اعلام شد عدم هیچگونه آثار انعکاسی قبل از برخورد از هیچ یک از خودروهای تصادفی مانند کشیدگی لاستیک یا خط ترمزبوده که حاکی از آنی بودن حادثه و نیز عدم توجه به جلو راننده مقصر بوده است و علت اصلی وقوع نیز که تجاوز به چپ  بوده است برابر ماده ۱۸۰آیین نامه راهور رانندگان در همه حال باید با توجه به جلو اقدام به رانندگی نمایند و از اعمالی  مانند استفاده از تلفن همراه صحبت کردن با همراهان و استعمال دخانیات و… پرهیز نمایند.

 

وی عنوان کرد: در این حادثه عدم استحکام لازم در تقابل سواری پیکان  نسبت به سواری سمند با توجه سال ساخت (که عمر مفید آن به اتمام رسیده) آن در شدت برخورد و نیز فوت شدن و مصدومیت سرنشینان نقش بسزایی داشته است.

 

رضانژاد در پایان از عموم رانندگان خواست تا علاوه از رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی به حقوق دیگران نیز احترام بگذارند.

 

 

انتهای پیام /


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 10 =

آخرین اخبار

تبلیغات