March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : جمعه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۶
امام جمعه شاهین دژ:

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن دعوت نمازگزاران و مومنین به تقوی الهی یکی از مهمترین ثمره تقوی الهی را توکل خواند و افزود: ریشه توکل معرفت است و این معرفت بایست از درون آدمی بجوشد. وی گفت: انسان در تمام لحظات بایست یاد خدا […]

حجت الاسلام حسین فصیح نیا امام جمعه شاهین دژ در خطبه های نماز جمعه امروز ضمن دعوت نمازگزاران و مومنین به تقوی الهی یکی از مهمترین ثمره تقوی الهی را توکل خواند و افزود: ریشه توکل معرفت است و این معرفت بایست از درون آدمی بجوشد.

وی گفت: انسان در تمام لحظات بایست یاد خدا و توکل بر قدرت لایزال الهی را در وجود خود صیقل دهد و هرگز ترک اولی را حتی برای لحظه ای در ذهن خود راه ندهد و هدایت الهی شامل افرادی خواهد بود که متقی بوده و توکل بر خدا را پیشه کار و زندگی خود قرار داده اند.

امام جمعه شاهین دژ فرا رسیدن ولادت امام موسی کاظم (ع) هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت را تبریک گفت و به فرقه های انحرافی بیشماری که در زمان آن امام معصوم پدیدار شده بود اشاره داشت و ابراز کرد: در آن زمان انواع تفکرات و اعتقادات غیر اسلامی امامت آن امام همام را به خطر انداخته بود اما امام کاظم با صبوری و تحمل مصیبت های حاکم وقت توانست مردم زمان خود را بیشتر با اسلام و شناخت اصل دین آشنا سازد.

فصیح نیا بیستم شهریور مصادف با شهادت آیت الله شهید مدنی دومین شهید محراب را تسلیت گفت و اظهار کرد : شهید مدنی یکی از ولایتمداران و انقلابیونی بود که نقش بزرگی را در انقلاب و به ثمره رساندن آن ایفا کرد و با توجه به التزام عملی که به نظام و انقلاب داشت منافقین تاب و تحمل این روحانی ولایی را نداشتند و سر انجام وی را در محراب نماز به شهادت رساندند.

امام جمعه شاهین دژ فرا رسیدن ۱۸ ذی الحجه عید سعید غدیر خم را تبریک گفت و این عید را از دو منظر مهم تلقی کرد:یکی اینکه امام علی (ع) از سوی پروردگار به مقام امامت رسید و دیگری ولایت فقیه است که ریشه در غدیر دارد.

وی همچنین به جایگاه و منزلت والای امیرالمومنین علی (ع) پرداخت و گفت : حاکم نیشابوری یکی از بزرگان اهل سنت در وصف مقام امام علی گفت : از پیامبر شنیدم که فرمودند علی با قرآن است ک قرآن با علی و این دو هرگز از هم جدا نخواهند شد و این حدیث نشان از آن دارد که صفت قرآن که تمام علوم در آن نهفته است در وجود علی نیز هست و در علی هر صفاتی باشد در قرآن نیز نهفته است و دوم آنکه قرآن انسان را به راه راست هدایت میکند و علی (ع) نیز هم بشریت را به راه راست هدایت می کند.

خطیب نماز جمعه شاهین دژ در پایان کشتار مسلمانان بی گناه میانمار را محکوم کرد و سکوت مدعیان حقوق بشر در این زمینه را نشان از دشمنی دیرینه آمریکا و ایادی غرب با مسلمانان دانست.

انتهای پیام/


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

آخرین اخبار

تبلیغات