March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : جمعه, 1 سپتامبر 2017
در روز عید قربان انجام شد؛

در اتفاقی نادر دیدار با یک خانواده شهید در شاهین دژ در روز عید قربان مصادف با روز شهادتش در عید قربان سال ۶۵ انجام شد.

امروز عید سعید قربان است و طی هماهنگی که از سوی ایثارگران ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ با خانواده شهید امیر دینی جهت دیدار فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی با آنان صورت پذیرفته بود صبح امروز سردار عابدین خرّم  در رأس هیئتی متشکل از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شاهین دژ ،مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه شاهین دژ و مسئول ایثارگران این ناحیه وارد خانه شهید دینی شد و بعد از تبریک این عید سعید و نثار فاتحه برای شهید بزرگوار ناگهان متوجه گریه های مادر شهید شدیم که با چشمانی گریان و گلوی بغض کرده گفت: در این روز عیدخوش آمدید به خانه شهیدی که روز شهادتش مصادف با عید قربان بود.

هیچ چشمی نبود که اشک نریزد و هیچ دلی نبود که نلرزد،فضایی کاملا معنوی بر خانه شهید حاکم بود ،آری این تقدیر الهی بود و دعوت شهید ، شهیدی که پدرش گفت : بعد از رفتنش به جبهه شناسنامه برایش گرفتیم.

روی سخنم با شما خواننده عزیز است و میدانیم که مقام شهداء وصف ناپذیر است و بایست با تمام نیرو ادامه دهنده راهشان باشیم،آنان روح آسمانی خود را با  شهادت صیقل دادند و نزد پروردگارشان سربلندند و اما ما بازماندگان از صف شهداء با ادامه راهشان و اثبات خواسته هایشان شاید بتوانیم ذره ای از اجر معنوی و پاداش اخروی پروردگار را برده باشیم.

گفتنی است شهيد امير ديني در سال ۱۳۴۴ در روستاي قره اوغلان متولد شد و از اوان زندگي با مشكلات و گرفتاري ها دست و پنجه نرم مي كرد و بازوي راست پدر در كار و تلاش بود.

وی يكي از علاقمندان به قرآن و مكتب حسينيان بود و از زمان طفوليت قرآن را در محضر روحانيوني كه در ماه هاي محرم و رمضان به آن روستا مي رفتند فرا مي گرفت و در برگزاري مراسم ماه محرم نقش فعال داشت و فردي بسيار معتقد به ولايت فقيه و عاشق امام راحل بود.
شهيد امير ديني در سال ۱۳۶۱ به سپاه پاسداران پيوست و لباس مقدس پاسداري از انقلاب را پوشيد و مدت ۴ سال در سپاه خالصانه خدمت كرد. سرانجام در تاريخ ۶۵/۵/۲۳ در جبهه كردستان در منطقه بوكان در درگيري با ضدانقلاب دست نشانده آمريكا در اثر برخورد تير مستقيم دشمن به شهادت رسيد و پيكر پاكش در زادگاهش به خاك سپرده شد.
روحش شاد و يادش گرامي باد.

 

انتهای پیام /


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات