March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : شنبه, 8 جولای 2017
گزارش؛

امام جمعه تکاب در خطبه های دیروز نماز جمعه این شهرستان ضمن انتقاد تند از وضعیت مسیرهای مواصلاتی این شهرستان، مسئولین دولتی را تهدید کرد که در صورت بی توجهی به جاده ارتباطی این شهرستان، نماز جمعه را در جاده اقامه خواهد کرد.

امام جمعه تکاب

به گزارش شاهین پیام به نقل از اروم نیوز، انتقاد از وضعیت راه های ارتباطی بین شهری به خصوص در جنوب آذربایجان غربی همیشه جزو مطالبات اصلی رسانه ها در حوزه راه و شهرسازی بوده است.

اما مسئولین دولتی در تمام دولت ها نسبت به این درخواست موضع تقابلی داشته و اجازه پرداختن بیشتر به موضوع را نداده اند و به نوعی تلاش داشته اند که این تخریب ها و نامناسب بودن راه های ارتباطی را به گردن مردم بیندازند.

حال در کنار سکوت سنگین رسانه ها در این رابطه و تلاش دولتمردان برای عادی جلوه دادن وضعیت راه های مواصلاتی، سخنان روز گذشته امام جمعه تکاب در خطبه های نماز جمعه این شهرستان، بار دیگر موجب تبدیل شدن مبحث مهم رسیدگی به مسیرهای مواصلاتی جنوب استان به تیتر رسانه ها شده است.

حجت الاسلام و المسلمین عیسی برادری که جزو ائمه جمعه جدید در سطح آذربایجان غربی و همچنین از جوان ترین خطبای جمعه نیز محسوب می شود، در سخنان خود در خطبه های نماز جمعه تکاب، ضمن انتقاد از وضعیت بسیار بد راه های ارتباطی این شهرستان به خصوص جاده تکاب ـ شاهیندژ، تهدید کرد درصورت بی توجهی و عدم اقدام در این خصوص، نماز جمعه را در جاده تکاب ـ شاهیندژ برگزار می کند تا نگاه ها و توجه مسئولین را به این امر معطوف سازد.

این سخنان امام جمعه تکاب در شرایطی بیان شده که چند روز پیش و در جریان برگزاری مراسم سالگرد شهدای بمباران شیمیایی سردشت، فرماندار این شهرستان نیز از استاندار و مسئولین دولتی استان درخواست رسیدگی به وضعیت راه های مواصلاتی شهرستان های جنوب را داشته و خواستار توجه بیشتر به این امر شده بود.

هرچند شاید سخنان فرماندار سردشت در لابلای تقدیر و تشکرهای بی اندازه وی از دولت نادیده گرفته شد، اما سخنان و مطالبات جدی امام جمعه تکاب به دلیل صراحت در بیان و شجاعت وی در ارائه این گونه مطالب به تیتر رسانه ها تبدیل شد.

این سخنان از زبان یک امام جمعه رسوایی بزرگی برای دولت در حوزه فعالیتی وی دارد، چراکه مسئولین در صدد هستند تا از تدابیر ویژه دولت در این مناطق سخن رانده و زمینه را برای کم کاری های آینده فراهم سازند.

با توجه به اینکه مسئولین دولتی در ادوار مختلف بی تفاوتی خود به وضعیت مسیرهای مواصلاتی را به خوبی نشان داده اند و زمان را برای اصلاح وضعیت این مسیرها سوزانده اند، باید دید که آیا این تهدید امام جمعه تکاب به عنوان یکی از شهرستان های جنوبی آذربایجان غربی کارساز خواهد بود یا اینکه همچنان شاهد خواب غفلت مسئولین و تلفات روزمره در جاده ها خواهیم بود.

 


دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

تبلیغات