March 11,2017 | ۱۳۹۵/۱۲/۲۱
  • تاریخ : چهارشنبه, ۲۳ فروردین ۱۳۹۶

صبح امروز چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور فرماندار،مدیرکل تجهیزات و نوسازی استان،رییس مجمع خیرین استان و جمعی از مسولین شهرستانی در محل مجتمع فرهنگی هنری  حافظ شهرستان شاهین دژ برگزار شد. در این جشنواره سیاوش اسعدی رییس اداره آموزش و پرورش شاهین دژ ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و مدعوین،با مطرح نمودن […]

صبح امروز چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز با حضور فرماندار،مدیرکل تجهیزات و نوسازی استان،رییس مجمع خیرین استان و جمعی از مسولین شهرستانی در محل مجتمع فرهنگی هنری  حافظ شهرستان شاهین دژ برگزار شد.

در این جشنواره سیاوش اسعدی رییس اداره آموزش و پرورش شاهین دژ ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و مدعوین،با مطرح نمودن خیرین مدرسه ساز به عنوان فرشتگان عرصه تعلیم و تربیت گفت: این فرشتگان با قدم های خیرخواهانه خود در راستای ساخت مدرسه اصلی ترین مشکل آموزش و پرورش را حل نموده اند و پذیرفته اند که تربیت دوام و بقای یک جامعه است.

وی افزود: با توجه به گسترش شهر و دو نوبته بودن ۶ مدرسه ابتدایی و قدمت ۵۰ ساله ۸ مدرسه ابتدایی نیاز به ۹۰ کلاس درس و یا ۹ مدرسه ابتدایی ۱۰ کلاسه در سطح شهرشاهین دژ داریم که انتظار میرود مسئولین استانی بیشتر این نیاز را احساس نمایند

اسعدی با اشاره به تخریبی بودن مدرسه ابتدایی شهید علیرضا دوستی و لعیا و قدمت بالای مدرسه خاتم انبیاء در شهر محمودآباد اظهار کرد: نیاز به ۲۰ کلاس درس یعنی ۲ مدرسه ۱۰ کلاسه در مرکز شهر محمود آباد از مهم ترین  اولویتهای آموزشی این شهر است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شاهین دژ همچنین از عدم وجود مدرسه در ۱۰ روستای این شهرستان خبر داد و گفت:محل تحصیل دانش آموزان این روستاها بسیار نامناسب بوده و غالبا به صورت اجاره ای در محل هایی نامساعد مشغول به تحصیل هستند.

وی تعداد مدارس کانکسی در روستاهای این شهرستان را ۱۷ مورد اعلام کرد و ساخت مدارس در این روستاها را نیز از مدیر کل تجهیزات و نوسازی مدارس خواستار شد.

این مقام مسئول یادآور فضای فرسوده ، مستعمل و تخریبی مدرسه شهید فیضی روستای مامالو و کمبود کلاس در روستاهای کردکندی،آغاجاری،ینگی آباد و قیزکورپی نیز شد.

حسین عباسی فرماندار شاهین دژ خیرین را یکی از سرمایه های اجتماعی جامعه دانست و افزود:یک جامعه موفق جامعه ای است که بر مبنای سرمایه های اجتماعی بنا نهاده شده باشد چرا که هیچ دولتی حتی با بزرگترین ابزارهای قدرتی نیز بدون مردم هرگز به موفقیت دست نخواهند یافت.

وی ابراز داشت: انتظار میرود تا با شناسایی افراد خیری که اصالتا شاهین دژی بوده و چه بسا در شهرهای دیگر اقدامات خیرانه انجام میدهند تلاش نماییم و با جذب اقدامات خیرخواهانه در سطح شهرستان بتوانیم گامی مهم در جبران کاستی های موجود برداریم.

قهرمانی رحمانی مدیرکل تجهیزات و نوسازی مدارس استان آذربایجان غربی نیز ضمن تقدیر از دست اندرکاران اجرای چهارمین جشنواره خیرین مدرسه ساز گفت:امروز آمده ایم تا با شرکت در این جشنواره و کمک مسئولین شهرستان و نیز خیرین محترم مشکلات مربوط به فضاهای آموزشی شهرستان را حل و فصل نماییم.

وی اظهار کرد: از اولویتهای اداره کل تجهیزات و نوسازی مدارس ارتقاء جایگاه آموزش و پرورش با ساخت فضاهای آموزشی میباشد که توسعه فضاهای آموزشی مناطق محروم در اولویت قرار دارد و در تلاش هستیم تا سرانه این مناطق را افزایش دهیم.

وی با عنوان کردن اینکه سرانه فضاهای آموزشی در کشور ۵٫۵ متر مربع برای هر دانش آموز است اما در سطح استان به طور متوسط ۳٫۲ مترمربع میباشد و با این رقم در جایگاه ۲۲ کشوری قرار داریم ابراز داشت: سرانه فضای آموزشی در شهرستان شاهین دژ ۴٫۴ متر مربع است و تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا متوسط سرانه آموزشی استانی را هم سطح سرانه کشوری قرار داده و بتوانیم در ارائه خدمات تحصیلی به روستاهای دور افتاده گام های موثری برداریم.

 

 


دیدگاه ها

دو دیدگاه

  1. سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

     
  2. سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.ممنون

     

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

آخرین اخبار
گفتگو
حاج امامی
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شاهین دژ:
دکتر سیاوش جبارزاده
رئیس شبکه بهداشت و درمان شاهین دژ خبر داد:

تبلیغات